> Výrobci > Programma-Megger > FRAX-101/FRAX-99

FRAX-101/FRAX-99

FRAX-101/FRAX-99
FRAX-101 a FRAX-99 jsou přístroje pro frekvenční analýzu transformátoru. Touto metodou lze analyzovat transformátor po mechanické stránce. Lze tak detekovat posunuté vinutí, a to jak vertikálně, tak axiálně, mechanické deformace vinutí nebo třeba poškození magnetického obvodu, popřípadě jeho špatné uzemnění.

Využívá se komplexního měření, které přístroj provádí v reálném čase, a tím může být vyhodnocen nejen útlum generovaného signálu, ale také jeho posun. Vzhledem k dostatku informací z měření lze pomocí matematických modelů sestavit přesně křivky impedancí, jejich převrácených hodnot případně využít možnosti pro zadání vlastního modelu. Výhodou tohoto přístroje je kompletní ovládání z počítače a možnost používání i v extrémních klimatických podmínkách ( především zima ), protože FRAX 101, nemá žádnou ovládací ani zobrazovací část na těle přístroje.

 

Související produkty

MTO 250

MTO 250

MTO 250 je velmi přesný jednofázový ohmmetr pro testování vinutí točivých i netočivých elektrických strojů, jako jsou výkonové transformátory a…

Detail

TrafoVan

TrafoVan

Měřicí vozidlo na diagnostiku transformátorů

Detail

VYPRACUJEME VÁM ŘEŠENÍ NA MÍRU