Výroba této Torkelu 800 byla ukončena a nahrazena novým verzí přístroje Torkel 900.
Více informací o Torkelu 900 zjistíte ZDE
- Torkel umožňuje testovat banku baterií buď konstantním vybíjecím proudem nebo konstantním vybíjecím výkonem, případně jejich profily. Pouze tak je možno otestovat baterie způsobem blízkým realitě, protože neřízená zátěž nedokáže reagovat na pokles napětí baterie a tím pádem zatěžovat baterii v souladu se předpokládanými provozními podmínkami. Trvání testu může být omezeno více parametry, a to je buď čas(např. kapacitní zkouška C10), pokles napětí na nastavenou hodnotu nebo vybitá kapacita.
- Torkel 820 Telecom - zátěžová jednotka. Tato zátěžová jednotka je v podstatě řízenou zátěží určenou speciálně pro testování baterií a UPS o napětí do 48V DC, jedná se tedy o přístroj určený speciálně pro telekomunikace, rádiové vysílače a ostatní oblasti pracující s bateriemi této napěťové úrovně (konstantní vybíjecí proud při 48V činí až 270A přičemž jednotka váží pouze 20kg - případné rozšíření proudové kapacity je možné pomocí externích zátěžových jednotek TXL).
- Torkel 840 Utility - Model nejčastěji používán pro testování v energetice, kde záložní napájecí systémy pracují nejčastěji na hladinách 110V nebo 220V DC. U těchto napětí je možné vybíjet konstantním proudem až 110A resp. 55A. Maximálním napětím pro testování je 288V.
- Torkel 860 Multi – poslední z řady Torkelů s maximálním napětím až 480V DC a vybíjecím proudem až 55A(max výkon 15kW). Jedná se tak o přístroj s nějvětším rozsahem co do aplikačního nasazení.
- Proudový rozsah přístroje lze rozšířit externími zátěžemi TXL, ať již řízenými, či neřízenými. Pro digitální záznam provedeného testu je možno využít sériového portu a PC software Torkel Win, který umožňuje i následnou protokolaci. Pomocí tohoto testu nezjistíte jen kapacitu testované baterie, ale i v jakém stadiu životního cyklu se dotyčná baterie nachází.