> Aplikace > Termokamery > Stavebnictví

Stavebnictví

Termokamery jsou úspěšně využívány již několik desetiletí, a to zejména v několika hlavních odvětvích. Během posledních let patří také mezi tato odvětví právě stavebnictví. Vzhledem ke stále vyšším nárokům na tepelnou izolaci staveb a mnoho nových konstrukčních řešení, je použití termovizní techniky více než vhodným prostředkem pro kontrolu a odhalování stavebně tepelných závad.

Termokamera umožňuje zobrazit rozložení povrchových teplot měřeného objektu a odhalit tak místa se sníženým tepelným odporem, tepelné mosty, s netěsnostmi okenních rámů, dveří, atp. Zejména s rozmachem podlahového vytápění má termovizní technika neocenitelnou roli při vyhledávání závad a oprav.

Hlavní využití:

  1. obvodové pláště - tepelné mosty, nedokonalá izolace, kontrola po zateplení
  2. střešní konstrukce - detekce vlhkosti, nedostatečná izolace
  3. vnitřní části budov - tepelné mosty, detekce vlhkosti, podlahové vytápění, kontrola vysoušení zdiva

Termokamery určené pro stavebnictví jsou vybaveny speciálními měricími funkcemi, které usnadňují analýzu měření přímo na místě. Mezi tyto funkce patří:

  • Rosný bod (automatické zvýraznění ploch s možností kondenzace vodní páry založené na vlhkosti vzduchu a povrchové teploty objektu)
  • Alarm izolace (automatické zvýraznění ploch s nadměrným tepelným prostupem)
  • Alarm překročení teploty

 

 

Uživatelům termokamer nabízíme mimo akreditované kalibrace také pořádání seminářů, kde mají uživatelé jedinečnou příležitost výměny zkušeností při měření s dalšími uživateli. Navíc jako pilotní školicí pracoviště pod záštitou Asociace Technických Diagnostiků ČR (ATD ČR) nabízíme možnost certifikace – k získání certifikátu "Technik diagnostik termografie".

SOUVISEJÍCÍ PRODUKTY

Akustická kamera NL Acoustics

Akustická kamera NL Acoustics

Co si můžeme představit pod pojmem akustická kamera nebo hluková kamera?

Detail

Novinky na Váš e-mail