> Aplikace > Termokamery > Pozorování osob, zvířat

Pozorování osob, zvířat

Termokamery lze využít i pro tzv. Kvalitativní měření, to znamená, že pro nás není důležitá přesná hodnota měřených teplot na snímku, či záznamu, ale porovnáváme rozdíly mezi jednotlivými poli teplot bez toho, aniž bychom tyto hodnoty jednotlivých polí počítali. Do této kategorie se řadí i pozorování osob či zvířat, protože nám jde primárně o lokalizaci daného objektu, nikoli o přesné měření jeho teploty.

Mezi nejdůležitější příklady aplikací patří samozřejmě použití těchto kamer v kriminalistice a u policie. Protože elektromagnetické záření v oblasti IR (vlnové délky v rozsahu 0,78 µm až 1 mm) vyzařuje úplně každý objekt, jehož teplota je vyšší než absolutní nula (0 K = -273.15°C), je prakticky nemožné svoji "tepelnou" stopu ukrýt.

Policisté využívající termokamery mají při dopadání pachatelů či podezřelých usnadněnou práci hlavně ve tmě. Ať se dotyčný ukryje v lese nebo na střeše nějakého objektu, je velmi rychle vypátrán - díky kameře můžeme vidět jasný kontrast mezi chladnějším okolím a jeho teplejším tělem. To samé platí i pro sledování či lovu zvěře.

Tyto kamery lze použíti jako pevnou variantu - při ostraze objektů v noci, ale i ve dne, anebo např. na letištích. Kamera citlivá na klasické světelné fotony je za tmy nepoužitelná.

 

SOUVISEJÍCÍ PRODUKTY

NIT SenS 1280 (Smart)

NIT SenS 1280 (Smart)

SWIR kamera osazená SXGA detektorem s rozlišením 1280x1024pixelů @ 10um pitch a vysokou citlivostí.

Detail

VarioCAM HDx head

VarioCAM HDx head

Kvalitní termokamera s nechlazeným detektorem s rozlišením 640x480px určená pro stacionární měření..

Detail

Novinky na Váš e-mail