> Výrobci > InfraTec > VarioCAM HD head

VarioCAM HD head

VarioCAM HD head

Špičková termokamera s nechlazeným detektorem s rozlišením až 1024x768px určená pro stacionární měření.

 

 

Pokud se Vám prospekt nezobrazuje správně, klikněte ZDE.

Základní specifikace:

Geometrické rozlišení až 3.1 MPx s použitím funkce Microscan

Microscan technologie využívá opto-mechanického rozkladu. Při využití s nejnovějšími FPA detektory nabízí Microscan funkce zčtyřnásobení IR měřících pixelů. Pixely zobrazují skutečnou teplotu a nikoli nepřesnou hodnotu vytvořenou opakovanými interpolacemi.Tato funkce rozšiřuje možnosti použití do aplikací, kde je zásadní měřit rozměrově velmi malé teplotní detaily. Zároveň je možné měřit větší oblasti na jeden záběr a získat dostatečně kvalitní rozlišení výsledného obrazu. Tím jsou sníženy časové náklady na pořízení termogramů.

Ukládání rychlých infračervených sekvencí až do 240Hz

V případě velmi rychlých teplotních změn nabízí infračervené kamery VarioCAM High Definition funkci subframe (“subwindowing“), která je obvykle dostupná až u termografických kamer s chlazenými detektory. Tato funkce nabízí možnost snížení rozlišení detektoru a tím navýšení snímací frekvence detektoru

Nabízené možnosti frekvence snímání:

Full-screen with(1,024 x 768) IR pixels: 30 Hz
Half-screen with (640 x 480) IR pixels: 60 Hz
Quarter-screen with (320 x 240) IR pixels: 120 Hz
Subarea with (1,024 x 96) IR pixels: 240 Hz

Kalibrace infračervených kamer zajišťuje vysokou přesnost měření

Kamery VarioCAM High Definiton jsou kalibrovány pomocí speciálního algoritmu. Speciálně vytvoření kalibrační algoritmus s větším počtem kalibračních křivek, které se používají pro kompenzaci teplotních fluktuací. Tím je zajištěna výrazně vyšší přesnost a opakovatelnost měření, přestože podmínky okolního prostředí nemusí být zajištěny. Tato vysoce přesná kalibrace může být použita na různé teplotní rozsahy.

Detekce malých defektů pomocí vysokého teplotního rozlišení

Teplotní rozlišení (citlivost) odpovídá rozlišitelnosti nejmenších teplotních rozdílů v obraze a jejich následné zobrazení. Infračervené kamery VarioCAM HD mají teplotní citlivost až 0,02°C. V kombinaci s vysokým rozlišením detektoru a vysoce kvalitním objektivům jsou kamery VarioCam HD schopny detekovat kritické oblasti v brzkých stadiích stavu vzniku defektů a zobrazit je v perfektní kvalitě.

Široké spektrum vyměnitelných objektivů pro měření v nejrůznějších aplikacích

Široký výběr objektivů pro infračervené kamery nabízí optimální objektiv pro každou aplikaci, počínaje objektivy pro snímání velmi malých objektu v režimu makro až po tele objektivy pro snímání objektů na velké vzdálenosti. Objektivy pro VarioCAM HD mají velmi vyokou propustnost infračerveného záření a minimální deformaci obrazu.

Okamžitý autofocus pro optimální ostření

Neustále se měnící scéna vyžaduje manuální či automatické ostření. Z tohoto důvodu je možné nastavit i funkci permanentního autofocusu, která rozpozná změny ve scéně a optimálně zaostří pro zajištění přesného měření a ostrého obrazu.

Pohodlné používání termografické kamery ve ztížených podmínkách

Robustní kryt z lehké oceli (minimálně IP 54) je ergonomicky navrhnut pro co největší pohodlí uživatelů. Poskytuje spolehlivou ochranu pro optické a elektrické součásti kamery. Zároveň garantuje bezproblémové ovládání v nepříznivých podmínkách. Tím je zajištěn dlouhodobý a bezproblémový chod kamery VarioCAM HD. Využití kvalitních LEMO konektorů zajišťuje pohodlné a přesné propojení kamery s počítačem. 

Rychlá a detailní analýza se softwarem IRBIS ® 3

Využitelnost termografické kamery jde ruku v ruce s vyhodnocovacím softwarem. Jako zlatý standard je uváděn termografický softwarový balíček IRBIS ® 3, který je dodáván ke každé termografické kameře. Software nabízí rychlé, přesné a detailní vyhodnocení získaných termogramů či sekvencí.

Související produkty

VarioCAM HDx head

VarioCAM HDx head

Kvalitní termokamera s nechlazeným detektorem s rozlišením 640x480px určená pro stacionární měření..

Detail

IRBIS 3

IRBIS 3

Profesionální software pro zpracování dat z termokamer

Detail

Rychlý dotaz


Novinky na Váš e-mail