> Aplikace > Výzkum a vývoj > Automatizace a bezpečnostní aplikace

Automatizace a bezpečnostní aplikace

V KAŽDÉM PRŮMYSLOVÉM ODVĚTVÍ NAJDEME VELMI DŮLEŽITOU OBLAST, KDE JE TŘEBA SLEDOVAT KVALITU, BEZPEČNOST A PREVENCI POŽÁRŮ ZCELA AUTOMATICKY. ŘEŠENÍM MŮŽE BÝT POUŽITÍ INFRAČERVENÉ KAMERY, KTERÁ PRŮBĚŽNĚ MONITORUJE VÝROBNÍ PROCES, NEBO JINÝ OBJEKT A ROZDÍL V TEPLOTÁCH SLEDUJE PO 24 HODIN / 7 DNÍ V TÝDNU A ZMĚNU ODHALÍ JIŽ V ZÁRODKU. TATO METODIKA BYLA S ÚSPĚCHEM ZAVEDENA JIŽ V CELÉ ŘADĚ AUTOMATIZOVANÝCH PRŮMYSLOVÝCH APLIKACÍ PO CELÉM SVĚTĚ.

Termovizní kamery FLIR nabízí cenově dostupné, plně integrované řešení pro aplikace termovizního snímání i měření, jako je sledování změn v procesech a jejich optimalizace.  Aplikací pro nasazení termovize může být také sledování procesů v průmyslu, kontrola produktů, zajištění kvality, bezpečnostní aplikace a další. Infračervenou kamerou lze ve většině provozních podmínek odhalit i malé teplotní rozdíly, včetně případů, kdy je při měření přítomen kouř, mlha, nebo páry.

Automatizace
Například v automobilovém průmyslu má velký význam průběžné monitorování teplot pro automatické zajištění kvality. Kontrolní a měřicí termovizní systém lze nainstalovat téměř kdekoli a monitorovat průběh výrobního procesu.

Bezpečnost
Při výrobě oleje, plynu, elektrické energie nebo jejich distribuce musí být prevence a odhalování požárů rychlá a zcela automatická. Stabilní termokameru pro monitorování vaší bezpečnosti lze snadno ukrýt a zabezpečit tak i potřebnou ochranu pro vaši záležitost.

FLIR - stacionární typy kamer

V široké nabídce termovizních kamer firmy FLIR, jsou i stacionární termovizní kamery. Tyto kamery jsou určeny pro aplikace s rozsahem sledovaných teplot do +2 000 °C. Kamery jsou vybaveny ethernetovým rozhraním pro komunikaci. On-line obraz lze získat i pomocí vestavěného videovýstupu (A325sc) nebo přes Gigabitový ethernet (až 200Hz snímkování radiometrických dat). Kamery jsou vybaveny analogovými i digitálními vstupy / výstupy a lze je snadno začlenit do výrobní linky pro kontrolu a řízení procesů či monitorovacího systému. Díky  rozlišení detektoru - až 640 x 480 bodů (A655sc) a vysoké teplotní citlivosti - 0,05°C dokaže systém sledovat prostor, či místo s velmi vysokou přesností a spolehlivostí.

SOUVISEJÍCÍ PRODUKTY

Dron OGI

Dron OGI

Dron OGI je navržen primárně pro vyhledávání úniků plynů.

Detail

Magda 320 / 640

Magda 320 / 640

Špičkový infračervený modul vhodný jak pro integraci do komplexního infračerveného systému, tak pro samostatné využití.

Detail

VarioCAM HD head

VarioCAM HD head

Špičková termokamera s nechlazeným detektorem s rozlišením až 1024x768px určená pro stacionární měření.

Detail

VarioCAM HDx head

VarioCAM HDx head

Kvalitní termokamera s nechlazeným detektorem s rozlišením 640x480px určená pro stacionární měření..

Detail

Novinky na Váš e-mail